З Казанського вокзалу в Москві в Воронеж відправився перший склад двоповерхових пасажирських вагонів з місцями для сидіння. Квитки на перший «двоповерховий» рейс було продано повністю.

Відправлення першого поїзда було обставлено урочисто: з оркестром і в присутності високопоставлених персон. За словами Міністра транспорту російської федерації Максима Соколова, запуск комфортабельного поїзда з двоповерховими вагонами на південному напрямку, одному з найбільш популярних у російських пасажирів – дуже важливий проект. Президент ВАТ «РЖД» Володимир Якунін розповів на церемонії, що двоповерховий склад поїзда «Москва-Воронеж» є продовженням діючої на тому ж воронезькому напрямку програми «Денний експрес». Час у дорозі скорочується з восьми годин до шести з половиною, тому і розкуплені всі квитки, експрес обов’язково буде затребуваний пасажирами.

Новий експрес, який отримав номер 45/46, з Москви буде відправлятися кожен понеділок, середу і п’ятницю, о 15 годині 20 хвилин. У Воронеж «двоповерхівка» повинна прибувати в 21 година 55 хвилин. У зворотному напрямку експрес буде відправлятися кожен вівторок, четвер і неділю, о 7 годині 35 хвилин, і прибувати до Москви в ті ж дні в 14 годин 10 хвилин. У РЖД планують, починаючи з вересня поточного року організувати щоденне відправлення двоповерхового експресу 45/46.