Заборону на авіаперельоти в Єгипет може діяти не кілька місяців, як того очікують туроператори, а протягом кількох років. При цьому рамки заборони можуть розширюватися за рахунок інших країн. До таких висновків прийшли оглядачі газети «Коммерсантъ» на основі інформації, отриманої від джерел у владних структурах.

У минулий понеділок таку можливість обговорювали на екстреній нараді, присвяченій повернення з Єгипту російських туристів, яке проводив прем’єр Дмитро Медведєв. На нараді йшлося і про інших «потенційно небезпечних» країнах, які можуть потрапити під заборону. Віце-прем’єр Аркадій Дворкович, коментуючи підсумки наради, заявив, що уряд вивчає ситуацію проблеми безпеки польотів по всьому світу, в першу чергу в країнах, залучених у різні конфлікти. Сам прем’єр Дмитро Медведєв заявив журналістам, що припинення польотів в Єгипет — «не коротка історія».

У Держдумі за тривалий заборону польотів висловився заступник голови комітету ДЕРЖДУМИ з безпеки, депутат від ЛДПР Андрій Луговий. Він назвав ініціативу уряду абсолютно виправданою і очікуваною, з урахуванням активних бойових дій Росії на Близькому Сході.

Віце-прем’єр Аркадій Дворкович заявляв раніше про підтримку урядом постраждалої від теракту і заборони польотів до Єгипту туристичної галузі Росії. За даними Асоціації туроператорів Росії (АТОР) збитки галузі, викликані закриттям Єгипту протягом найближчих двох-трьох місяців, можуть скласти до $200 млн. АТОР направила в уряд свої пропозиції про заходи щодо підтримки вітчизняного туристичного бізнесу.

Крім Росії, заборони на польоти в Шарм-аль-Шейх (а не у всі єгипетські аеропорти) ввели уряду Німеччини, Франції, Великобританії, Нідерландів, країн Балтії.