У підвішеній ситуації опинилася майже тисяча туристів з Казані, а також кілька великих туроператорів після звістки про заборону польотів авіакомпанії «Татарстан» з 31 грудня 2013 року.

Справа в тому, що це казанська авіакомпанія виконує по 2 рейси на тиждень з Казані в Прагу. Вони практично повністю розпродані туроператорам і природно на новорічні свята всі місця на них були повністю розкуплені туристами, причому ще до недавньої катастрофи літака цього авіаперевізника.

Проблема посилюється ще й тим, що за тиждень до Нового року знайти вільні місця на рейси інших авіакомпаній у Прагу в якості альтернативи «Татарстану» не реально, тим більше в таких обсягах, а влада як зазвичай від вирішення проблем туристів фактично самоусунулися…

Нагадаємо, проблеми у авіакомпанії «Татарстан» почалися після 17 листопада, коли її 20-річний літак Boeing-737, що зазнав аварії в аеропорту Казані, забравши життя 50 осіб, серед яких був син президента республіки Татарстан.

Враховуючи досвід авіакомпанії «Red Wings», чий літак розбився майже рік тому в московському аеропорту Внуково, експерти туристичного ринку припускали, що «Татарстан» швидше за все, буде позбавлений свідоцтва експлуатанта. Однак мало хто припускав, що Росавіація закриє авіакомпанію в переддень Новорічних свят, кинувши напризволяще численних пасажирів в самий завантажений час для авіакомпаній.

В даний момент в «Татарстані» намагаються знайти вільні лайнери у інших перевізників, на яких можна було б виконати всі зобов’язання перед пасажирами хоча б до середини січня, оскільки саме до 18 січня були розпродані всі місця на рейсах по маршруту Казань – Прага.