Завершився став скандально відомим чотириденний дрейф круїзного лайнера Carnival Triumph» у водах Мексиканської затоки, який може увійти в історію світового туризму як «санітарна катастрофа».

Близько чотирьох тисяч туристів, у тому числі дві росіянки, на борту одного з самих великих і комфортабельних в США круїзних суден потрапили в екстремальну ситуацію з-за пожежі.

«Carnival Triumph» почав круїзний рейс 7 лютого в порту Галвестон (штат Техас, і повинен був повернутися в порт відплиття 11 лютого. Проте 10 лютого, рано-вранці в машинному відділенні судна спалахнула сильна пожежа, в результаті двигуни повністю вийшли з ладу. Для допомоги дрейфуючому посеред Мексиканської затоки лайнеру, на той момент знаходився приблизно в 240 кілометрах від півострова Юкатан, вирушили два буксири. Спочатку планувалося доставити аварійний лайнер в мексиканський порт Прогресо, звідки туристів передбачалося відправити у США літаками.

Однак по ходу тривалої підготовки до рятувальної операції судно віднесло течією приблизно на 170 кілометрів на північ, у результаті його довелося буксирувати вже в порт Мобіл, штат Алабама (США). Головною причиною затримки буксирування вважається присутність на борту 900 туристів з США без паспортів, вони не змогли б зійти на мексиканський берег.

Поки йшла операція, умови перебування туристів на борту стали жахливими. Жодна з систем життєзабезпечення – водопостачання, кондиціонування повітря, каналізації, освітлення – через пошкодження двигунів і відсутність електроенергії не працювала. Стало неможливим перебування в каютах з-за сильної задухи. Але найважчим випробуванням для туристів, за їхніми відгуками, стала відсутність працюючих туалетів.

Туристам доводилося справляти нужду прямо на палубі, в каютах і непрацюючих душових кабінах. По всьому судну протягом майже чотирьох діб поширювалася, за словами туристів, нестерпний сморід, а підлоги були покриті сечею і екскрементами. До того ж відключення холодильників призвело до псування продуктів, почалися черзі і навіть бійки в кафе через сендвічів з огірками та цибулею. Багатьом туристам після прибуття в Мобіл довелося надавати медичну допомогу.

Круїзна компанія «Carnival» заявила, що всім туристам, які опинилися на борту «Carnival Triumph», буде видана компенсація в розмірі $500, крім того, їм відшкодують усі понесені витрати під час рейсу витрати, і видадуть кредит на майбутні круїзи в сумі, що дорівнює сплаченої ними за перерваний круїз. А президент компанії Джері Кехілл має намір особисто принести свої вибачення пасажирам за всі незручності.