В результаті серії сильних підземних поштовхів в Центральній частині Італії налічується 120 постраждалих…

АТОР направив офіційний лист у Посольство Італії в Росії з співчуття сім’ям загиблих. Однак, згідно з даними, наданим посольством Російської Федерації, в Італії серед постраждалих росіян немає.

Найбільшої шкоди завдав землетрус таким малим містам як Аматриче, Аккумоли, Аркуата-дель-Тронто і Посту. Туроператори повідомляють, що туристичні маршрути організованих груп скориговані і проходять, оминаючи зазначені населені пункти.

Італійські ЗМІ повідомляють про те, що в сукупності було зафіксовано більше трьох сотень підземних поштовхів, як наслідок – численні руйнування пам’яток історико-культурної спадщини в регіонах Лаціо і Марку.

Так, у Урбіно, який є одним з центрів епохи італійського Відродження, порушений фасад базиліки Св. Франциска, а портал церкви Св. Августина 1428 року побудови повністю зруйнований. Дали тріщини стіни і фасади Кафедрального собору Урбіно. В даний час собор обгороджений по периметру в цілях обережності, і виставлений заборону на його відвідування. Монастир Санта-К’яра в селищі Камерино регіону Марке також отримав збиток – у нього звалилася одна стіна. В церкві Св. Івана р. Мачерата обрушився фасад і дали тріщини стіни палацу Річчі, знищено кілька древніх монастирів.

На випадок настання стихійного лиха, Посольство РФ в Італії організувало телефони для екстрених викликів: (39) 06/4941680; (39) 06/4941681; (39) 06/4941683. Туристів, що перебувають на території Італії, переконливо просять не піддаватися паніці і зберігати спокій.

Також
відкрита додаткова телефонна лінія екстреної зв’язку +393665604614.