В дуже важку ситуацію потрапили родичі загиблої в Туреччині російської туристки: турецькі лікарі вимагають з них 48000$ за безрезультатне лікування, а страхова компанія «Згода» відмовилася оплачувати з відмовкою «не страховий випадок»…

Загинула 40-річна Ірина Сиротіна в травні приїхала на відпочинок до Туреччини з подругами з Свердловської області, проживала в готелі Long Beach Resort & SPA в Аланії і була застрахована туроператором у «Злагоді».

Під час купання в морі біля берега з нею стався страховий випадок – вона захлинулася водою з-за захлеснула її хвилі. Її швидко витягли з моря, відкачували близько 40 хвилин і на вертольоті доставили в анталийскую клініку Yasam Hastanesi, в якій вона пробула 14 днів у комі і померла.

Всі ці дні родичі намагалися якимось чином доставити впавшую в кому жінку в Росію, але турецькі лікарі стверджували, що вона нетранспортабельна. У клініці попередили, що добу перебування пацієнтки обійдуться приблизно в $1 тис.

У “Злагоді”, куди рідні подзвонили після настання страхового випадку, їм заявили, що це не страховий випадок, оскільки в крові у загиблої було виявлено алкоголь. У таких випадках страховики мають право не оплачувати лікування, але тут є теж свої нюанси, наприклад, якщо в людини в стані алкогольного сп’яніння збила машина на тротуарі, то страховик зобов’язаний оплатити лікування.

Експерти туристичного ринку, в тому числі відомий страховий адвокат Михайло Воронін, відзначають, що подібні випадки з відмовами страхових компаній оплачувати лікування підпилих туристів у Туреччині та Єгипті з їх All Inclusive не рідкість. Хоча і немає нічого дивного, що людина перебуваючи на відпочинку, може дозволити собі випити пару келихів вина.

Зараз близькі Ірини звернулися в правоохоронні органи Туреччини для перевірки обґрунтованості виставленого ним рахунки, оскільки підозрюють, що клініка займається шахрайською діяльністю, користуючись ситуацією і незнанням клієнтів-іноземців турецької мови. Також у поліції перевірять, наскільки якісно Ірині було надано медичну допомогу.

Крім того, клініка Yasam Hastanesi не віддає родичам тіло загиблої, вимагаючи спочатку оплатити виставлений рахунок на 48 тисяч доларів.

Родичі Ірини вже звернулися з письмовою заявою до Моз, МЗС та генконсульство Туреччини в Росії, з проханням допомогти повернути її тіло на батьківщину.

Дітей у Ірини немає, літня мама перебуває в лікарні після серцевого нападу. Пошуком коштів для повернення тіла загиблої додому займаються дві її сестри та племінник, який розмістив прохання про допомогу у соціальній мережі Вконтакте.