Згідно з постановою, підписаною Дмитром Медведєвим, аеропорт «Калуга» набув статусу міжнародного. Прес-служба аеропорту повідомила, що перші рейси за кордон будуть чартерними, тобто замовлятися для корпоративних перевезень.

У постанові від 14 серпня 2015 року зазначено про те, що згідно з підписаним розпорядженням з аеропорту «Калуга» (Грабцево) будуть виконуватися міжнародні рейси повітряних суден, у зв’язку з чим пропонується встановити в аеропорту багатосторонній повітряний пасажирський пропускний пункт через державний кордон РФ, який буде функціонувати на нерегулярній основі.

Передбачається, що регулярні міжнародні польоти будуть введені в розклад на осінньо-зимовий період 2105-2016 рр.

Нагадуємо, що аеропорт був відкритий два місяці тому. В даний час звідси здійснюються регулярні рейси в Санкт-Петербург, Сімферополь, Сочі, Анапи. За повідомленням Салавата Кутушева, який є генеральним директором аеропорту, станом на 18 серпня послугами міжнародного аеропорту «Калуга» вже скористалися не менше 4 тис. пасажирів.

Статус міжнародного дозволить аеропорту починаючи з вересня виконувати на регулярній основі польоти в Австрію (Відень), Німеччину (Дюссельдорф і Брауншвейг) і Чехії (Прага). Це, так би мовити, програма-мінімум, до реалізації якої практично все готово. Дещо пізніше, зазначив Салават Кутушев, у розклад польотів будуть поступово включені Астана, Мінськ, Єреван. У відповідності зі здійсненням плану розширення внутрішньоросійської маршрутної мережі у вересні додадуться маршрути в Саратов, Нижній Новгород, Казань.

У прес-службі аеропорту розповіли, що перші міжнародні рейси в Німеччину чартерними. В даний час проводяться переговори з різними авіакомпаніями про співпрацю, і складається маршрутна мережа на сезон осінь-зима. Представник аеропорту в своєму повідомленні зазначив, що для перевізників «Калуга» пропонує дуже вигідні тарифи, які на порядок нижче аеропортових зборів Московського авіавузла, тому висока ймовірність, що послуги калузького перевізника будуть затребувані у столичних пасажирів. Але, звичайно, основну частину пасажиропотоку будуть формувати сусідні області, тому маркетингова програма передбачає найближчим часом організувати безкоштовні шатли з Орла, Брянська і Тули.