У зв’язку з довгоочікуваним возз’єднанням Криму і Росії міжнародний дитячий табір «Артек», в недавньому соціалістичному минулому самий знаменитий піонерський табір СРСР, виведений з-під підпорядкування України, і став російським…У часи Радянського Союзу «Артек» процвітав, і був візитною карткою Піонерської організації Рад, а також був місцем прийому численних делегацій з дружніх соціалістичних країн. Кожен радянський дитина, в тому числі і автор цієї статті, мріяв відпочити в ті роки в цьому таборі.

Але в Україні увагу Влади країни до табору майже не приділялася. Останні десять років «Артек» часто перебував у центрі гучних корупційно-фінансових скандалів, а в 2009 році вона вперше за свою довгу історію тимчасово припиняв роботу з-за фінансових проблем.

Після входження Криму до складу Росії, призначений Києвом гендиректор табору, уродженець міста Тернополя Ігор Лисий, за словами керівництва Республіки, «втік у невідомому напрямку».

Зараз керівництво знаменитого «Артеку» активно готується до майбутнього літнього сезону, і розраховує, що діти зможуть повернутися в табір вже до початку травня.

За словами співробітників табору, якихось особливих змін під прапором Росії вони не очікують, оскільки «Артек» залишається «Артеком» — унікальним дитячим центром на мальовничому Південному березі Криму. Втім, серйозна підтримка з боку Москви йому, звичайно ж, не завадить. Зараз у таборі чекають розпоряджень з боку керівництва Республіки.

Досі його діяльність регулювалася особливим законом України, за яким держава викуповувала до 90% путівок. Правда, на практиці цей показник не перевищував 70%, із-за чого табір з 2010 року навіть не працював на повну потужність у 34300 дітей.

В «Артеку» сподіваються, що при Росії тут буде повне завантаження, і що держава буде викуповувати як мінімум 80% від загального числа місць.

Також читайте: Відпочинок в Анапі