Згідно з новими поправками в Повітряний кодекс, підготовленим Мінтрансом, екіпажам літаків дозволять втихомирювати розбушувалися пасажирів електрошокерами, а також сковувати їх пластиковими наручниками і відбирати алкоголь.

Можливо, вже в найближчому майбутньому пілотам більше не доведеться екстрено садити лайнери з-за авиадебоширов, що затівають бійки з іншими пасажирами, нападників на членів екіпажу, які загрожують безпеці польоту і ломящихся в кабіну пілотів.

Вирішувати проблеми з ними будуть прямо на борту лайнерів з допомогою спецзасобів. При цьому в законопроекті уточнюється, що в крайніх випадках екіпаж зможе пустити в хід взагалі будь-які підручні засоби, що знаходяться на борту.

Застосовувати силу проти підлітків, інвалідів, вагітних жінок буде заборонено, за винятком випадків коли витівка неадекватного пасажира загрожує кому-небудь життям або шкодою здоров’ю, а також коли бешкетник озброєний.

Також враховуючи той факт, що бешкети на борту, як правило, влаштовують люди в стані алкогольного сп’яніння, авіаперевізникам можуть дозволити забирати у пасажирів куплені ними перед польотом спиртні напої. Повертати їх будуть тільки після посадки літака.

А ще за новими правилами, рейси тепер можуть оголошуватися не тільки “не палять”, але і повністю “безалкогольними”.

Оскільки нові правки в Повітряних кодекс повинні ще отримати схвалення обох палат парламенту і президента, діяти вони почнуть, швидше за все, не раніше майбутнього року.

Збираєтеся на чорноморське узбережжя? Ще не визначилися куди поїхати? Поїдьте в Коблево — перлину Чорного моря, розташовану між Одесою і Миколаєвом. До послуг туристів численні бази відпочинку та пансіонати, а також відмінні піщані пляжі з пологим входом в море, що дуже зручно для маленьких дітей.