Агентство Інтерфакс-туризм розповсюдило рекомендації Росспоживнагляду російським громадянам утриматися від поїздок без нагальної потреби у Південну Корею і в деякі країни Близького Сходу (ОАЕ, Катар, Саудівську Аравію).

По повідомленню Роспотребнадзора, в Південній Кореї зареєстрований, за даними на 5 червня, вже 41 випадок захворювання респіраторним синдромом коронавіруса, який отримав назву «близькосхідного». Четверо інфікованих короновирусом південнокорейців померли.

Як показало епідеміологічне розслідування, в Південну Корею інфекція була занесена з Близького Сходу, а подальше поширення короновірус отримав в медичних установах. На Близькому сході в даний час зареєстровано понад тисячі випадків захворювання в Саудівській Аравії і 76 випадків в ОАЕ. Епідеміологічне розслідування щодо короновируса триває, а поки південнокорейські влади через загрозу поширення вірусу припинили заняття в 800 школах країни.

У зв’язку з загрозою зараження посилено санітарно-епідеміологічний контроль щодо прибувають з країн, де відзначені спалахи захворювання короновирусом, на пунктах пропуску в аеропортах Росії.

Коронавірусна інфекція вражає в першу чергу верхні дихальні шляхи. Захворювання протікає гостро, джерелом зараження є хвора людина. Захворювання проявляється у вигляді атипової пневмонії сі ниркової недостатності. Медикам стали відомі випадки передачі вірусу від хворого до доглядають за ним родичам, а також між хворими, що знаходяться в одній палаті.

Рекомендовані ВООЗ профілактичні заходи для знаходяться в країнах, де існує загроза захворювання – виключення будь-яких контактів з хворим короновирусом людиною або твариною, дотримання загальних гігієнічних правил, утримання від відвідувань масових скупчень людей, часті провітрювання приміщень, захисні маски. Не рекомендується також вживати сире верблюже молоко і м’ясо без належної термічної обробки.

Також читайте: Відпочинок в Ріміні, Весілля у Чехії