“Медичне обслуговування російських громадян в Ізраїлі має коштувати так само, як і для ізраїльтян”, – саме таке розпорядження підготував Моз Ізраїлю.

Причиною такої активності чиновників стала скандальна програма по телебаченню Ізраїлю, яка розповідає про те, що ціни на лікування для російських туристів завищені як мінімум в 2-3 рази. В ній демонструвалися кадри прихованої камери, що оповідають про те, як лікарі однієї з великих лікарень Тель-Авіва вимагають від російських громадян десятки тисяч USD для проведення операції.

Щорічно для лікування в Ізраїль приїжджає величезна кількість туристів з Росії і країн СНД (десятки тисяч). За деякими підрахунками, дохід Ізраїльських клінік від надання медичних послуг становить 50 мільйонів шекелів. Причому, варто відзначити, що зараз з туристів лікарі стягують суми майже завжди набагато вище тих, що платять жителі Ізраїлю.

Зниження цін на медичне обслуговування туристів з Росії і інших країн за задумами ізраїльських чиновників значно посприяє притоку іноземців приїжджають сюди за лікуванням. Тутешні медичні установи добре розвинені, і якщо їх ціна стане доступнішим для громадян Росії, Ізраїль зможе значно заробити на медичному туризмі.

У теж час, як відзначають експерти, ініціатива Ізраїльського Моз навряд чи зможе реалізуватися, оскільки в цьому випадку приплив російських громадян може бути настільки великий, що навіть місцеві сучасні клініки не зможуть витримати такого напору. Ще однією причиною, чому законопроект має малі шанси для реалізації, є те, що для здійснення медичного обслуговування Ізраїльтяни сплачують страхові внески. Останнім часом з-за великої кількості російських туристів приїжджають сюди для отримання медичних послуг, навіть громадянам Ізраїлю не вистачає місць, адже лікарі охоче беруть доплату з туристів, які готові платити значні суми.

Варто зазначити, що навіть якщо законопроект буде прийнятий, він не буде поширюватися на організації, що надають Spa послуги, адже практично всі вони є приватними компаніями.