Ростуризм закликав туроператорів, які продають тури в Румунію, повідомляти своїх клієнтів про те, що в країні зареєстровано багато випадків захворювання на кір…

Про це відомство повідомило на своєму сайті.

За даними Ростуризму, з лютого минулого року кількість хворих на кір в країні склало 3,4 тисяч осіб, померло 17 дітей, причому всім робили щеплення проти інфекції. Відомство просить туроператорів при продажі турів у Румунію розповідати клієнтам про ситуацію в країні епідеміологічної ситуації, так як це може нести небезпеку для їх здоров’я і життя.

Також Ростуризм рекомендує росіянам, які збираються відправитися в Румунію, враховувати вищевказані обставини під час поїздки.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кір – важке захворювання вірусного походження, що передається через прямий контакт з хворою людиною і повітряно-крапельним шляхом. Серед перших ознак інфекції – підвищення температури тіла приблизно через 10-12 днів після зараження, яке триває 4-7 днів. Крім того, на цій початковій стадії у хворого можуть спостерігатися кашель, нежить, сльозотеча, почервоніння очей, а також можуть з’являтися дрібні білі плями з внутрішнього боку щік. Через кілька днів з’являються висипання, як правило, на верхній частині шиї або особі. Більшість летальних випадків трапляється з-за ускладнень, пов’язаних з кором. На сьогоднішній день немає якого-небудь спеціального лікування, спрямованого проти захворювання.