На цьому тижні в індійському штаті Гоа відбулося відразу кілька нападів розлючених таксистів на екскурсійні автобуси з російськими туристами…

Таким шляхом представники місцевої таксомоторної мафія намагаються змусити росіян їздити на екскурсії не на автобусах турфірм, а на своїх приватних машинах. Тобто простими словами, вони намагаються відібрати екскурсійний бізнес у турфірм, адже їм від нього «не перепадає» рівним рахунком нічого.

Масові напади на російський турбізнес в Гоа почалися одразу після нового року. Всі подібні інциденти зазвичай проходять за одним сценарієм, група таксистів перекриває дорогу і блокує виїзд машин або автобусів з туристами, і вимагає пересадити всіх туристів у свої машини, потім через якийсь час приїжджає не дуже розторопна поліція, і нарешті, під її тиском нападники звільняють проїзд.

Зрозуміло, у багатьох туристів після такої «гостинності» місцевих жителів пропадає бажання взагалі кудись виїжджати за межі готелів, оскільки стає зрозуміло, що безпека іноземцям тут місцева поліція забезпечити не в змозі.

Подібні інциденти з демонстраціями, плакатами «Росіяни, забирайтеся додому», тижневою блокуванням виїздів з готелів і зривом екскурсійних програм туроператорів в Гоа траплялися і раніше, але в 2014 році вони перейшли всі межі пристойності і законності.

Наприклад, 12 січня кілька п’яних таксистів з села Варіння розбили скло автомобіля росіянки, представника туркомпанії «La Passage to India». Поліція на цей інцидент ніяк не відреагувала, хоча їм відомий номер машини і імена нападників місцевих жителів.

В понеділок 27 січня відразу 5 автобусів з російськими туристами, які їхали в аеропорт, були заблоковані таксистами, які вимагали пересадити їх всіх в свої машини.

В той же день, банда з 30-40 таксистів напала біля готелю на сім’ю російського представника компанії Sai Leusure. Поки батько видавав туристам документи на екскурсію в готелі, жінку з двома дітьми 3-х і 10-ти років оточила розорена натовп, не на жарт перепугавшая дітей, а вийшов батько сімейства був побитий. Поліція відвезла росіян в ділянку і протримала їх там 3 години. В результаті у глави сімейства забрали паспорт, і коли віддадуть не пояснили. Ні претензій, ні вибачень…

Обурені туроператори вже готують офіційно звернення в уряд штату, оскільки місцеві корумповані влади і не менш корумпована поліція закривають очі на що відбуваються проти туроператорів і туристів неподобства.

Втім, самоусунулася від захисту співвітчизників і наша російська дипмісія в Індії, там теж не бажають втручатися в ці конфлікти.

Мабуть, вже очевидний факт: жителі індійського штату Гоа відкрито ненавидять працюють тут іноземців, а російських туристів все частіше і частіше всіляко намагаються обібрати, а якщо це не виходить, трапляється агресія. Іноземців в Індії терплять доти, поки вони платять гроші. А далі, місцевим жителям навіть повітря шкода, яким «понаїхали» дихають там безкоштовно.