У Латвії в травні середня вартість однієї ночі в готелі знизилася на 26%, до $89 замість колишніх $121. Аналогічна ситуація і у сусідів – середня ціна номера в литовських готелях впала до $74 замість колишніх $108.

Як наголошується в доповіді за результатами дослідження порталу Hotellook.ru причиною зниження вартості готельних послуг стало зниження потоку російських туристів у Прибалтику. Раніше наші співвітчизники в загальному потоці в Латвії становили до 22%. Проте останнім часом внутрішня економічна криза і вихід з країни великого фестивалю поп-музики «Нова хвиля» призвели до зниження кількості туристів з Росії, що не забарилося позначитися на заповнюваності готелів і призвело до зниження вартості проживання в них.

Російські туроператори відзначають як негативну тенденцію і згортання інших культурних заходів за участю російських артистів. Однак деякі туроператори, в їх числі – «Мультітур», не втрачають оптимізму і сподіваються, що в пік сезону (у Прибалтиці він припадає на липень-серпень) ситуація може виправитися.

Цей оптимізм не поділяють латвійські ЗМІ: за їх інформацією, перенесення фестивалю «Нова хвиля» з Юрмали в Сочі став поштовхом до різкого, в два-три рази, зниженню цін бронювання готелів цього латвійського курортного міста. Журналісти нагадують, що вартість проживання в готелях під час проведення фестивалю «Нова хвиля» була в три рази вище, ніж на південних європейських курортах.

Не кращим чином йдуть справи і з продажем авіаквитків на прибалтійську напрямок – їх вартість падає. Середній чек продажу авіаквитків з Москви до Риги в червні склав 12579 рублів, в червні 2014 року він дорівнював 16772 рублям.