Арбітражний суд Московської області погодився з вердиктами судів нижчих інстанцій, які зобов’язали «Перемогу» перевозити жіночі рюкзаки в ручній поклажі без додаткової плати…

Суд підтвердив правомірність рішення арбітражного суду Москви від 22 липня арбітражного апеляційного суду від 14 жовтня 2016 року, залишивши скарги авіакомпанії без задоволення.

За словами представників авіаперевізника, «Перемога» має намір продовжувати оскаржувати розпорядження Федеральної служби по нагляду у сфері транспорту (Ространснадора) щодо рюкзаків, тому що не знає, як реалізувати вимогу. Незабаром авіаперевізник звернеться до Верховного суду РФ.

Співробітник авіакомпанії пояснив, що не існує чітких критеріїв, за якими можна відрізнити жіночий рюкзак. Крім того, річ не входить в список предметів, які лоукостер зобов’язаний перевозити безкоштовно, додав він.

Нагадаємо, в липні минулого року «Перемога» заявила про підвищення мінімального тарифу і середньої вартості квитків, якщо лоукостер зобов’яжуть безкоштовно перевозити жіночі рюкзаки.

За законом авіаперевізник зобов’язаний транспортувати до 10 кг багажу на людину в багажному відділенні або ручній поклажі без справляння додаткової плати. Також «Перемога» повинна дозволяти безкоштовно перевозити в салоні авіалайнера жіночу сумку. Але офіційного обмеження на габарити речі немає.

Ространснадзор каже, що рюкзак, який важить менше 10 кг, може вважатися сумкою. Лоукостер не згоден з позицією федеральної служби і має намір продовжувати судові розгляди.