Вчора, 4 липня, стало відомо, що припинив початку цього тижня діяльність туроператор по Білорусії «Синій птах» вже почав виплати своїм постраждалим туристам.

За словами керівника «Синьої птиці» Сергія Вітославського, у вівторок і середу були проведені перші виплати 43 клієнтам, чиї планувалися заїзди найближчим часом.

Компанія прийняла рішення виплачувати гроші своїм клієнтам самостійно і не вдаватися до допомоги страховика. При цьому всі виплати планується здійснювати за хронологією заїздів, тобто в залежності від дати запланованого відпочинку.

За словами Сергія, більше 80% постраждалих туристів все ж таки хочуть їхати на відпочинок в Білорусь, тому їх компанія зв’язується з санаторіями і перевіряє підтвердження броні. Якщо бронь підтверджена, туристи зможуть заселитися у санаторій, проте після прибуття їм необхідно буде оплатити проживання. Для цього туроператор і повертає заздалегідь гроші туристам.

«Синій птах» продала путівки в загальній складності майже 650 туристам, і планує повернути їм гроші протягом цього місяця.

Після того як компанія вирішить свої тимчасові труднощі, вона планує повернутися на туристичний ринок та відновити діяльність.