Минулий тиждень ознаменувався новими інцидентами, спрямованими проти іноземних туристів у Єгипті…


7 січня двоє озброєних ножами екстремістів спробували проникнути в готель в Хургаді через ресторан, поранивши при цьому трьох туристів, шведа і сімейну пару з Австралії. При цьому в одного з нападників був прапор ИГИЛ, забороненої в РФ терористичної організації. Проте єгипетська влада поспішили оголосити цей інцидент не терактом, а пограбуванням. Один з нападників був убитий поліцейським, другий затриманий.

У той же день в Каїрі двоє мотоциклістів напали на туристів, що збиралися в автобусі біля готелю Barcelo Cairo Pyramids, щоб відправитися в Долину Пірамід. Нападники обстріляли автобус петардами і дробом, що дало привід місцевим властям і поліції назвати акцію хуліганської. Ніхто з іноземних туристів серйозно не постраждав.

Інциденти з туристами в Єгипті змушують реагувати уряди європейських країн. МЗС Німеччини рекомендував німецьким туристам не виходити за території готелів у Хургаді і найближчим часом утримуватися від екскурсій. Латвійські та литовські туроператори по рекомендацій МЗС припинили на тиждень відправку туристів в Хургаду. За заявою МЗС РФ туристів з Росії в даний час в Єгипті немає. Після терористичного акту щодо російського авіалайнера в жовтні 2015 року уряд заборонив туроператорам відправляти туристів в Єгипет.

Наслідки жовтневого теракту, як вважають аналітики компанії Colliers International, продовжують суттєво впливати на туристичний сектор, дуже важливий для економіки Єгипту. Слідом за російськими туристами курорт Шарм-ель-Шейх покинули і британці, котрі вважають недостатніми заходи безпеки в місцевому аеропорту. Значно скоротилася кількість туристів з країн Центральної та Східної Європи. Аналітики прогнозують зниження попиту на відпочинок в Шарм-ель-Шейху в період з січня 2015 року по лютий поточного року на 22%.

Занепокоєні негативними наслідками терористичних проявів для національної туристичної галузі, єгипетські влади зробили ряд заяв про вжиті заходи щодо посилення безпеки іноземних туристів. Міністр туризму Єгипту Хішам Заазу повідомив на прес-конференції про плани уряду прийняти найближчим часом додаткові заходи, спрямовані на захист прибувають до Єгипту туристів.