Авіакомпанія «Трансаеро» запропонувала Міністерству транспорту Росії скасувати наказ, що забороняє пасажирам авіалайнерів під час зльоту і посадки застосовувати мобільні пристрої…

Таку пропозицію висунули у зв’язку з останніми дослідженнями, проведеними Європейським агентством авіаційної безпеки, а також Федеральним управлінням цивільної авіації США.

Згідно з проведеними дослідженнями, всупереч думці сигнали, що надходять від різних мобільних пристроїв, не здатні впливати на роботу обладнання, що використовується на авіалайнерах. Зараз авіакомпаніям дозволяється самим вирішувати питання про можливість використання мобільних пристроїв в салонах повітряних суден.

У нашій країні поки пасажири авіалайнерів не мають права використовувати потрібні їм мобільні пристрої в салонах повітряних суден при зльоті, так і при посадці. Така заборона міститься в наказі Департаменту повітряного транспорту Мінтрансу – з його появи пройшло близько 25 років, так як він був виданий в 1995 році. Цікаво, що у відповідь на пропозицію авіакомпанії Міністерство юстиції повідомило, що у даного наказу немає держреєстрації.

Дмитро Столяров, який займає посаду першого заступника генерального директора авіакомпанії, заявив, що «Трансаеро» завжди намагалася покращити рівень комфорту своїх салонів.

Саме прагнення до того, щоб клієнти авіакомпанії відчували себе максимально зручно, призвело до виступу з ініціативою щодо скасування явно застарілих правил. Також Столяров впевнений, що дозвіл пасажирам користуватися потрібними їм мобільними пристроями в салонах авіалайнерів ніяк не вплине на безпеку перельотів.