Для того щоб отримати дозволи на міжнародні рейси, необхідно подати заявку за визначеною формою в Росавіації. Нещодавно така заявка надійшла від бюджетної авіакомпанії «Перемога». Але Росавіація відповіла відмовою, оскільки вважає, що у комісії немає законних підстав для позитивної відповіді і надання допуску.

На сайті Росавіації був опублікований проект протоколу. Авіакомпанія «Перемога» подавала запит на отримання допусків на рейси до Франції (Шамбері), Угорщину (Хевіз), Німеччину (Кельн, Дрезден), Білорусі (Мінськ) та Словаччини (Братислава). Крім того, «Перемога» планувала отримати комплексний допуск, який давав би можливість виконувати рейси з пунктів (або в пункти), розташовані на території інших держав, за винятком території Азербайджану, Болгарії, (з 17 вересня до 14 травня), Угорщини, Ізраїлю, Іспанії, Італії (Рим, Мілан), Йорданії, Куби, Латвії, Нідерландів, Франції, Естонії.

«Перемога» збиралася почати польоти вже в найближчому зимовому сезоні.

У Росавіації пояснили, що відмова була мотивована відсутністю правових підстав для виконання міжнародних рейсів «Перемогою». Згідно з чинним законодавством нової авіакомпанії, перш ніж отримати право виконувати міжнародні польоти, необхідно протягом двох років виконувати тільки внутрішньодержавні рейси.

Відомо, що на зустрічі з туроператорами представники «Перемоги» повідомляли, що лоукостер може і раніше вийти на міжнародні рейси, якщо Федеральні авіаційні правила будуть внесені необхідні зміни. На той момент з Минтрансауже надходили відомості про те, що готовпроект відповідного наказу. Тим не менш в Росавіації він ще не був представлений. «Комісія може схвалити запит авіакомпанії «Перемога» тільки після того, як наказ Мінтрансу набуде чинності», — пояснив представник Росавіації.

Тим не менш «Перемога» має шанс почати літати в інші країни в нинішньому сезоні. Оскільки засідання міжвідомчої комісії, яка розглядає питання допуску авіаперевізників на міжнародні рейси проходять кожного місяця, то у разі якщо Мінтранс внесе поправки найближчим часом, лоукостер зможе скласти на міжнародних лініях конкуренцію іншим авіакомпаніям.