Порядок класифікації об’єктів туристичної індустрії, що включають у себе готелі з іншими засобами розміщення, пляжі і гірськолижні траси, буде змінений.Тепер всі готелі РФ будуть класифікуватися за шістьма категоріями, а саме: «5 зірок», «4 зірки», «3 зірки», «2 зірки», «1 зірка» і «без зірок». Ті об’єкти розміщення, які отримали категорію старих правилах, зможуть використовувати її аж до завершення терміну свідоцтва, однак готелі, які поки не мають категорії, вже будуть оцінюватися за новими правилами.

Згідно з Наказом Мінкультури РФ, який був зареєстрований 29 грудня минулого року, для оцінки готелів вводиться нижча категорія – «без зірок». Вимоги до умов тимчасового проживання в готелях мінімальні.

Крім цього, бланк свідоцтва про класифікації того чи іншого об’єкту отримає єдину форму, а сам перелік об’єктів, що ідентифікуються буде розширено. Так, до переліку тепер входять апарт-готелі з курортними готелями та іншими об’єктами. Також в документі систематизовані вимоги, що пред’являються до умов надання послуг з тимчасового розміщення, згідно міжнародним стандартам. І нарешті, тепер свідоцтво про присвоєння готелі категорії буде дійсним протягом трьох років.

Саму класифікацію об’єктів розділили на три етапи: спочатку буде проводитися оцінка об’єкта експертами, потім буде прийматися рішення, після чого готелі видадуть свідоцтво.

У Минкультуре кажуть, що зміни класифікації об’єктів туристичної індустрії покликані підвищити ефективність захисту прав клієнтів готелів, а також зробити діяльність власників готелів більш прозорою. Опитані готельєри, у свою чергу, стверджують, що нові правила класифікації готелів значно посилені. Однак є й ті, хто залишився у виграші. Так, хостели отримали послаблення при проходженні оцінки, також у виграші залишилися готелі, які вже отримали категорію, так як вони змогли пройти оцінку за більш простим правилам, при цьому у них є час для проведення необхідних змін.