44-річна російська туристка Оксана Калініна під час купання піддалася нападу невідомої риби. В’єтнамські лікарі провели складну операцію, яка тривала кілька годин, під час якої були витягнуті застрягли в тілі постраждалої зуби і фрагменти кісток хижака.

Близько тижня тому в лікарню міста Нячанга (В’єтнам) у важкому стані була доставлена росіянка Оксана Калініна, зазнала під час купання нападу невідомої хижої риби. У постраждалої виявилися серйозно травмовані шия і хребет і повністю паралізовані ліва рука і права нога.

Перша операція, проведена в’єтнамськими лікарями, тривала більше семи годин. З тіла Оксани було видалено безліч зубів та фрагментів кісток – при цьому останні досягали майже 4 см в довжину.

Що це була за риба і чим спровоковане напад, з’ясовували фахівці Інституту океанографії Нячанга, яким були відправлені вилучені фрагменти кісток і зубів. Як виявилося, Ольга постраждала від риби під назвою Needlefish (риба-голка). Вони зазвичай не нападають на людей, але іноді можуть випадково нашкодити людині своїми довгими вузькими щелепами з безліччю гострих зубів.

Є у них і одна дуже небезпечна для людей особливість – вони можуть вистрибувати з води зі швидкістю до 60 км/год, і зазвичай плавають у поверхні, де і люди. За всю історію спостережень, було зафіксовано як мінімум 2 смертельних випадки, пов’язаних з рибою-голкою.

Перший відбувся в 1977 році на Гаваях, під час нічної риболовлі з батьком хлопчик загинув 10, як виявилося, риба-голка вистрибнула з води і наскрізь пронизав голову дитини своїм гострим, як ніж дзьобом.

Другий випадок стався у В’єтнамі в 2007 році, під час нічного дайвінгу затоці Халонг риба-голка пронизала серце 16-річного в’єтнамської юнаки.