До Держдуми внесений законопроект з поправками до федерального закону «Про виконавче провадження», згідно якої, громадяни Росії зможуть безперешкодно виїжджати за кордон, якщо сума боргу не перевищує 10 000 рублів.

Нагадаємо, що зараз, судові пристави можуть обмежувати виїзд боржників за кордон при будь-якій, в тому числі мізерну суму боргу. Наприклад, за кордон не пускають туристів-боржників по комунальних платежах і транспортним штрафів, у яких на кордоні раптом виявиться заборгованість всього лише пару тисяч рублів.

У 2012 році в Росії було обмежено право виїзду за кордон для більш 400 000 боржників, з них за судовими рішеннями про стягнення аліментів – майже 130 000.

Головна ж проблема для туриста, який на кордоні раптом виявляє себе в списку не виїзних, криється в тому, що просто погасити в аеропорту свій борг не так-то просто. Так, обмеження на виїзд знімається після виконання боржником своїх зобов’язань, але при цьому дані про нього з бази ФССП видаляються не раніше, ніж через два тижні.

Така бюрократична “неквапливість” позбавляє туристів можливості оплатити свої борги прямо перед вильотом, адже багато хто з них довідаються про обмеження якраз перед поїздкою в аеропорту.

Наприклад, у минулому 2012 році турист із міста Красноярська не зміг вилетіти до німецького Мюнхена через нібито наявної заборгованості, хоча вона була погашена за місяць до поїздки. Судові пристави вчасно не зняли з нього обмеження на виїзд з Росії. І як пізніше з’ясувалося, виконавче провадження щодо нього було припинено тільки через 2 з гаком місяці після погашення боргу. Туристу довелося судитися з приставами, у результаті суд зобов’язав їх виплатити йому грошову компенсацію.

Депутати, які винесли цей законопроект на розгляд у Держдуму, вважають, що можливість обмежувати виїзд громадянина за кордон при будь-навіть мінімальній сумі боргу призвела до численних розбіжностей діяння і покарання за нього. Тому пропонується запровадити поріг в 10 000 рублів, і в разі якщо сума боргу виявиться нижче цієї суми, судовий пристав не буде мати права виносити постанову про обмеження виїзду боржника за межі Росії.

Так само пропонується розширити дані про боржника, доповнивши їх зазначенням місця його народження (зараз вони обмежені лише ПІБ та датою народження), що по ідеї повинно скоротити кількість технічних помилок з так званими «двійниками»: реальними боржниками однофамільцями і тезками.

Якщо ви любите подорожувати по світу і не знаєте яку країну все ж вибрати для відпочинку, заходьте на портал www.travelsportal.ru читайте розповіді та відгуки туристів про своїх поїздках і визначайтеся з вибором!