Міждержавний авіаційний комітет, уповноважений розслідувати авіаційні події в одинадцяти країнах колишнього СРСР, стурбований значним збільшенням числа інцидентів з літаками Sukhoi SuperJet-100 і Ту-204…Повідомляється, що відомство вже направило офіційне звернення в Об’єднану авіабудівну корпорацію з проблем, пов’язаних з безпечною експлуатацією пасажирського лайнера «СуперДжет-100» і відсутністю офіційних результатів розслідування недавніх інцидентів з цими літаками.

В Маці стурбовані, що Росавіація і Ространснадзор проводять розслідування з участю зацікавлених організацій, і не інформують комітет про реальний стан справ з безпекою лайнерів цього типу.

До іншому російському лайнеру — ТУ-204, лідеру за кількістю авиапроишествий, питань ще більше. В авіаційному комітеті заявили, що взагалі розглядають можливість призупинення дії сертифіката виробництва цього повітряного судна у зв’язку з розкритими дефектами двигуна».

Ту-204 знаходиться в парку наступних російських авіакомпаній: Трансаеро, Red Wings, Владивосток Авіа.

Також є у Маку претензії до іноземних лайнерам Boeing-777, експлуатованих «Аерофлот» і «Трансаеро». Двигуни GE90-115B і PW 4090, якими комплектуються ці новітні літаки, також мають низку проблем, з-за яких з ними теж стався останнім часом ряд інцидентів.