У четвер 24 жовтня на тайському острові Пхукет п’яний 31-річний російський турист Олег Фоменко вдарив ломом по статуї ченця, що стояла на території буддійського храму Ват Карон, розташованого в популярному туристичному районі Карон.По дорозі з храму він знову застосував силу, пошкодивши тим же ломом припаркований на стоянці автомобіль.

На наступний день після цієї події більше 100 місцевих мешканців району зібралися на спонтанну демонстрацію біля будівлі поліції, вимагаючи, щоб росіянин, затриманий за акт вандалізму, публічно вибачився перед парафіянами і відшкодував збитки храму.

Вчора у п’ятницю Олег Фоменко був затриманий поліцією. Його впізнали по відео з камери спостереження, встановленої у храмі. Свій вчинок він пояснив тим, що був сильно п’яний і, проходячи повз статуї, порізав об неї руку і, образившись, вирішив її розбити.

Демонстранти вимагають публічних вибачень вандала, а якщо поліцейські не нададуть їм затриманого, вони мають намір зажадати їх від російського посла і губернатора провінції Пхукет.