Нещодавно почав перевозити пасажирів в обхід України поїзд Москва – Сімферополь, переправлятися поромом тимчасово не буде…

За заявою заступника міністра транспорту РФ Ігоря Олерського, переправу для поїзда закриють з 12 по 31 серпня. Такий захід, на думку заступника міністра, повинна знизити завантаження поромної переправи через Керченську протоку.

Поромна переправа знову відчуває великі перевантаження. Близько трьох тисяч автомобілів на останні дні до двох діб простоюють у черзі на переправу. А через кілька днів ситуація може серйозно ускладнитися за рахунок потоку у зворотному напрямку. Тому для перевезень автомобілів вирішено задіяти два пороми, які зараз використовуються для переправи пасажирських поїздів і Москва – Сімферополь і Сисмферополь-Москва. Про це Ігор Олерскій заявив після наради, що відбулася днями в порту Кавказ.

До 12 серпня на переправі через Керченську протоку діяв наступний порядок перевезення пасажирів залізничних поїздів. Пасажири залишали речі у вагонах і переправлялися до порту Крим і назад пасажирським поромом, поки їх вагони переправлялися залізничним. Тепер ця і без того непроста процедура істотно ускладниться. Пасажирам доведеться брати речі з собою, а в порту Крим пересідати на інший потяг, який доставить їх до Сімферополя.

Допомагати з доставкою багажу пасажирам, за словами Ігоря Олерського, повинна «Єдина транспортна дирекція», якій доручено залучити додатковий персонал.

Квитки на поїзди «прямого сполучення» Крим продовжують активно розкуповувати. За повідомленням РЖД, вже продано 17 тисяч таких квитків, 10 тисяч – до Сімферополя і сім тисяч – у зворотному напрямку. Загальний час прямування поїздів прямого залізнично-поромного сполучення Сімферополь – Москва, як вказується в проїзних квитках, має становити 46ч 24м при проходженні з Сімферополя до Москви і рівно 44ч – при проходженні з Москви до Сімферополя.