За рішенням Державної Думи Росія приєдналася до Монреальської конвенції, що визначає єдині правила авіаперевезень…

Відповідна інформація опублікована на сайті нижньої палати парламенту.

Зокрема, в документі визначено відповідальність авіаперевізників перед пасажирами і встановлені суми компенсаційних виплат для туристів. Законопроект був внесений до Держдуми в листопаді минулого року.

Як в січні говорив заступник міністра транспорту Сергій Арістов, після приєднання Росії до Монреальської конвенції розміри компенсацій у ряді випадків зростуть у кілька разів і будуть обчислюватися мільйонами рублів. Мова йде про компенсації сім’ям жертв авіакатастроф. Також, відповідно до конвенції, за затримку рейсів авіапасажири зможуть отримати до 380 тисяч рублів на людину.

За словами Романа Гильманова, засновника компанії Compensair, щоб реалізувати норми конвенції, в Росії необхідно ще багато чого змінити. Різкого поліпшення роботи авіаперевізників очікувати не варто, попереджає експерт. Він упевнений: прийняття Монреальської конвенції ще не гарантує, що авіакомпанії будуть виконувати передбачувані зобов’язання перед клієнтами.

Гильманов говорить, що реалізація прав пасажирів буде залежати від двох факторів: сервісів стягнення, які повинні будуть «вибивати» з авіаперевізників виплати для клієнтів, і судової системи, яка також повинна буде сприяти в цьому.

Експерт каже, що прогнозувати суттєві зміни для авіапасажирів поки рано. Він також сподівається, що авіакомпанії не піднімуть ціни, але в зв’язку з зростанням компенсаційних виплат, тарифи, швидше за все, зростуть.

Монреальська конвенція діє з 2003 року, на сьогоднішній день її учасниками стали 119 держав. Документ визначає єдині правила міжнародних повітряних перевезень і покликаний захистити інтереси авіапасажирів. Конвенція передбачає впровадження електронного оформлення багажу та інших норм.