Вчора стало відомо, що відомий російський туроператор внутрішнього туризму «Раена», що працює на туррынке з 1998 року і спеціалізувався на продажу турів в Кавминводы, запустив процедуру банкрутства і припиняє свою діяльність.

В результаті припинення діяльності «Раены» імовірно можуть постраждати кілька сотень туристів, чиї тури виявилися не проплаченими. Всього було продано турів на суму приблизно 8 мільйонів рублів. Це приблизно 170-200 чоловік. Середня вартість путівки – 30-50 тисяч рублів.

Оскільки подібні компанії, що займаються в Росії внутрішнім туризмом, продають, в основному, тільки розміщення в готелях, санаторіях і пансіонатах, клієнти компанії «Раена» можуть зіткнутися по приїзду на відпочинок з несплатою при заселенні.

Варто зазначити, що при такому розвитку ситуації туристи не зможуть скористатися коштами з нещодавно створеного компенсаційного фонду «Турпомощь», оскільки Раена займалася тільки внутрішнім туризмом.

Туристам, чиї тури виявилися не проплачені, необхідно звернутися за компенсацією до страхової компанії «Росгосстрах», в якій і була застрахована фінансова відповідальність компанії на 500 тис. рублів.

Представник туроператора поки не повідомив, про яке точно кількості туристів може йти мова. Але за оцінками прес-секретаря Російського союзу туріндустрії Ірини Тюріній, фінансових гарантій навряд вистачити на компенсації всім постраждалим туристам.

Нагадаємо, в січні нинішнього року після тривалої хвороби померла засновник компанії – Раена Миколаєва. Її внесок у розвиток компанії та внутрішнього туризму в Росії високо цінувався в туроператорском співтоваристві.

За словами голови Асоціації курортів і туризму Ставропольського краю Сергія Некрасова, про прийдешнє банкрутство «Раены» було відомо ще кілька місяців тому. Компанія перебувала в складному становищі з моменту відходу з життя її керівника, і банкрутство фірми пов’язано саме з цією трагічною подією.