Можливо, вже в найближчі три роки перевантажений московський авіавузол (МАУ) отримає новий міжнародний аеропорт…

Угода щодо його будівництва, на базі існуючого військового аеродрому Еромолино, розташованого біля однойменного міста Ермолино в Калузькій області, що в 78 км від Москви, була підписана на цьому тижні між авіакомпанією «UTair», урядом регіону і головкомом внутрішніх військ МВС РФ.

Як пояснили в представництві «Ютейр», до 2017 року в Ермолино планується побудувати сучасний аеропортовий комплекс загальною площею близько 250000 кв. метрів зі стоянкою на 45 літаків, і пропускною здатністю аеровокзального комплексу 2500 пасажирів на годину. В цілому все будівництво обійдеться приблизно в 11,5 млрд. рублів.

В проекті передбачено також будівництво під’їзної автомобільної дороги від Київського шосе і залізничної гілки до аеропорту, шляхом продовження гілки «Аероекспрес» Внуково, а також будівництво готельного комплексу.

Передбачається, що аеропорт Ермолино зможе обслуговувати до 7.5 млн. пасажирів в рік, розвантажить перевантажений московський авіавузол, а також стане головним аеропортом столиці для «бюджетних» авіаперевізників. Крім того, аеропорт зможе забезпечити авіаперевезеннями гостей та учасників прийдешнього чемпіонату світу з футболу в 2018 році.

Нагадаємо, рішення про створення четвертого аеропорту в московському авиаузле приймалося «на вищому рівні», після «команди» президента. Справа в тому, що згідно з прогнозами, пасажиропотік в небі над Москвою до 2030 року досягне 180 млн. пасажирів в рік. При цьому 3 московських аеропорту Шереметьєво, Домодєдово і Внуково, навіть з урахуванням їх постійного розширення, не зможуть обслужити більш ніж 145 млн. пасажирів в рік. У підсумку довелося в терміновому порядку міністру транспорту задуматися про створення як мінімум одного нового аеропорту в МАУ.

Спочатку на роль четвертого аеропорту Москви претендували аеродроми в Биково, Раменському і Ермолино. Але близькість двох перших до існуючих аеропортів МАУ і як наслідок – «перекрываемость» ними і без того перевантажених повітряних трас, зіграли свою роль на користь вибору Ермолино.