У Болгарії планується зробити обов’язковою процедуру здачі біометричних даних при видачі в’їзних віз…

Про це повідомила газета «Болгарські новини по-російськи». Зміни в законі про іноземних громадян повинні бути внесені після того, як протягом двох тижнів їх будуть обговорювати в уряді країни і в Народному зборах Болгарії, верховному органі державної влади.

З повідомлення випливає, що доведеться проходити процедуру дактилоскопії всім претендують на отримання короткострокової візи. Зміни, крім того, торкнуться і тих іноземців, хто має намір отримати дозвіл на довгострокове перебування в країні для ведення тут бізнесу. Для даної категорії іноземців також планується ввести ряд обов’язкових вимог. Зокрема, бізнесменів тепер зобов’яжуть приймати на роботу не менше десяти болгарських громадян.

Мета зазначених поправок — впровадження суворого контролю цілей поїздок іноземців та причин їх перебування в країні. Відзначено, що стосовно громадян Євросоюзу, куди входить і Болгарія, процедура отримання довгострокових віз повинна бути спрощена.

У літній сезон 2015 року зниження турпотоку на морських курортах Болгарії досягла десяти відсотків. А сумарні втрати за сезон досягли 150 мільйонів євро. Найпомітніше знизився потік туристів з Росії та України.

Болгарія, за даними Ростуризму, в першій половині поточного року увійшла до двадцятки найбільш відвідуваних російськими туристами країн, протягом шести місяців в цю країну вирушили відпочивати близько 124 тисяч російських громадян. При цьому в аналогічний період 2014 року відвідали Болгарію 195 тисяч наших співвітчизників.