Перший і поки єдиний у світі музей, присвячений проституції, нещодавно відкрився в Амстердамі (Нідерланди), у скандально знаменитому “кварталі червоних ліхтарів”.

Організатори мають намір розкрити відвідувачам всі подробиці та тонкощі роботи повій. Експозиція, зокрема, розповість про побут «трудівників» секс-індустрії, а також про особливості підбору кадрів для борделів.

Музей називається “Секрети “кварталу червоних ліхтарів”, його відвідувачі можуть дізнатися, як еволюціонувала професія повії з давнини до найновіших часів, як змінювалися різні допоміжні знаряддя, які використовують повії. В одному з музейних залів розташовується експозиція, цілком присвячена БДСМ-практиці. Є зал, присвячений проституції елітного класу «люкс», та інший, що демонструє побут повії «з бідних». У відвідувачів незвичайного музею є можливість отримати уявлення про притягнення клієнтів живими «ляльками», виставленими у вітрині борделю.

Муніципалітет Амстердама ідею музею проституції підтримує. На думку муніципальних чиновників, така експозиція допомагає туристам усвідомити труднощі роботи «жриць кохання», викликати повагу до повій і їх нелегкій, хоча і специфічного, праці.

Проституція в Амстердамі легалізована, але перебуває під суворим державним контролем. Співробітниці борделів зобов’язані платити державі податки, регулярно проходити різні медичні і психологічні обстеження. Сам “Квартал червоних ліхтарів”, де легально працюють більше семи тисяч людей – вже кілька десятиліть одна з головних і найбільш відвідувана пам’ятка Амстердама, щорічно його відвідують мільйони туристів.