В Іспанії вперше за 30 років під час кориди загинув тореадор. Жертвою смертельного удару бика став 29-річний Віктор Барріо. Це сталося 9 липня в місті Туруэль в автономному співтоваристві Арагон…


Смерть наздогнала тореадора в прямому ефірі. Бугай підкинув Віктора Барріо в повітря і проткнув рогом йому грудну клітку. Медики в цій ситуації були безсилі. Все відбувалося на очах дружини Барріо, яка в цей момент перебувала на трибуні.

В. о. прем’єр-міністра Іспанії Маріано Рахой вже висловив свої співчуття у зв’язку зі тим, що трапилося. Сам Рахой є великим любителем кориди.

Віктор Барріо народився в Сеговії (адм. центр однойменної провінції в співтоваристві Кастілья-Леон) 29 травня 1987 року. Вперше молодий тореадор вийшов на арену проти бика 8 квітня 2012 року. Це була арена Лас-Вентас в Мадриді. Якась іронія долі полягає в тому, що бик Лоренцо, вагою 529 кг, який убив Барріо, народився в цьому ж році.

За останні 100 років в Іспанії загинули 134 людини тим чи іншим чином мали відношення до кориді. Самих тореадорів загинуло 33. Останнім був Хосе Куберо – він був убитий биком 30 серпня 1985 року. У 1992 році в ході кориди загинули Рамон Сото Варгас і Маноло Монтолиу – бандильеро (тореро, які встромлюють бандерильї у бика).

В Іспанії щорічно проходять до 2 тис. корид. Але з плином часу кількість таких подань скорочується. Вже навіть починають діяти офіційні заборони. Так, з 1 січня 2012 року кориду офіційно заборонила на своїй території Каталонія. Соціологічні опитування говорять про те, що близько 80% іспанців не цікавляться коридою, а відвідують подання в основному туристи.