Чому гелієва кулька лопається взимку?

9-14-2021

 

Багато хто стикався з ситуаціями, коли в самий розпал урочистого моменту гелієві кульки лопалися один за іншим. Хочу порадити кращі гелієві кульки за доступною ціною.. Хід свята затьмарювався незручним моментом, а у тих, хто хотів зробити незвичайний подарунок, залишилася досада за даремно витрачені гроші. Гелієві кульки лопають при різкому перепаді температур. Це відбувається в основному в зимовий період, а ще цього можна уникнути.

Насправді, якщо купувати вже надуті кульки в спеціалізованих магазинах або зовсім замовляти їх доставку, то проблем не виникне. Кулька не лопне, якщо його правильно надути і дотримати основні фізичні властивості. Це стосується газу, розширення та стиснення.

Варто пам’ятати, що в теплих температурах газ починає розширюватися. При холодних-стискатися. Вся ця різниця якраз і призводить до того, що святковий аксесуар приходить в непридатність завчасно.

Через самого стиснення і розширення кулька, зрозуміло, не лопне. Відбувається це виключно через наслідки. Як приклад можна взяти ситуацію, коли куля надувається в теплому приміщенні, а після цього відразу ж виноситься на мороз в мінус 20 градусів. На матеріалі починаються з’являтися зморшки, на місці яких якраз і утворюються розриви.

Аналогічна ситуація складається, коли куля надувається на спеці, а після цього заноситься в приміщення, де працюють потужні кондиціонери. Якщо параметри фізичного плану не враховані, довго святковий атрибут не протягне.

Ще один нюанс-це якість самої кулі. Якщо купувати дешевий набір з аліекспресс або комплекти з супермаркетів, ймовірність шлюбу зросте в рази. У спеціалізованому маркеті купуються брендові кульки, які проходять попередню перевірку перед додаванням в каталог.

Чому розмір кулі на холоді зменшується?

Уникнути цього процесу, на жаль, неможливо. Зменшення відбувається через властивості самого гелію, який особливо чутливий до різкого перепаду температур. Щоб цифра нуль не перетворилася в обм’яклий бублик, а велика куля не виявився мініатюрної грушею, потрібно дотримуватися деяких правил.

Головне з них – не виносити кулі назад на вулицю. Так, розмір трохи зменшиться, але не критично. Якщо в подальшому куля знаходиться в теплі і стабільному мікрокліматі, ніяких пригод не відбудеться, а свято пройде згідно з планом.