Як вибрати іграшки для дітей

9-20-2021
Сезонні товари зі знижкою до -30%

Іграшки дуже важливі для розвитку дитини.  Вони допомагають розвивати корисні навички-дрібну моторику рук, логіку, рахунок,  дитяча іграшка дозволяють дитині фантазувати і пізнавати світ. Головне, вибрати іграшки за віком

Іграшки для дітей від 0 до 3 місяців

Брязкальця. Мабуть, це найпоширеніша іграшка для немовлят. Важливо, щоб вони були яскравих кольорів і зручні для хапання.

За допомогою брязкальця дитина вчиться концентрувати увагу. Якщо всередині неї буде видно маленькі предмети, то малюк навчитися концентруватися не тільки на великих, але і на дрібних предметах.

Розвиваючий килимок

Сприяє розвитку слуху, зору, координації, дотику. Килимки зазвичай яскравих кольорів, на них багато іграшок, які можна міняти. Килимки шиються з тканин різної фактури: шовку, вовни, оксамиту, – що сприяє розвитку тактильних відчуттів. Чудово, якщо і іграшки на килимку теж зроблені з різних матеріалів – дерева, пластмаси, гуми.

Пірамідка

Це універсальна іграшка, яка прослужить дитині не один місяць. У самих маленьких пірамідка сприяє розвитку зору і розпізнаванню кольорів. Дітям старшого віку вона допомагає розвинути координацію рухів рук, розрізняти предмети за їх розміром.

Мобіль. Ідеально, якщо мобіль буде музичним. Це дозволить розвивати не тільки зір, але і слух дитини. Мобіль необхідно повісити на відстань 15-25 см від очей дитини. Іграшки на ньому можна міняти раз в кілька днів.

Існує два види мобілів-електричні і з механічним заводом. Перші набагато зручніше в експлуатації: для включення потрібно просто натиснути кнопку. Зверніть увагу на кріплення мобіля – воно не повинно деформуватися під вагою іграшок.

Іграшки для дітей 4-7 місяців

Кільця – прорізувачі. У багатьох дітей у віці чотирьох місяців починають різатися зубки. Прорізувачі можуть бути різними за формою, фактурою і жорсткості. Їх виготовляють з силікону, латексу, пластика мул це будуть прорізувачі, що відрізняються за формою, фактурою і жорсткості, сі дерева. Придбайте для свого малюка кілька різних прорізувачів, а він вже сам вибере той, який йому підходить більше.

Дерев’яні шнурівки-намиста. Незамінна для розвитку дрібної моторики.

Ганчірковий кубик або м’яч. Така іграшка ідеально розвиває хапальні навички. Якщо всередині неї буде бубонець, то буде розвиватися ще й слух. Головне, щоб ця іграшка була невеликого розміру і зручна для хапання маленькими ручками.

Іграшки для дітей 9-12 місяців

Ляльки-рукавички. Починати знайомити малюка з ляльками-рукавичками можна з 9 місяців. Спочатку в ролі актора виступає батько-показує малюкові найпростіші дії, коментуючи їх, розповідає від імені персонажа віршики, потішки.

Кубики і конструктори. Купіть дитині кубики різних кольорів і розмірів, м’які, пластмасові, з буквами і цифрами. Вони допоможуть розвивати логіку, увагу, окомір, фантазію. Будуйте разом з дитиною вежі з кубиків і не турбуйтеся, якщо малюк зруйнує ваше творіння – з часом йому самому стане цікаво зводити «будівлі».

Іграшки з отворами різної форми і діаметра. Це вчить маніпуляції і відмінності форм предметів – коло, квадрат, зірочка, трикутник, сердечко.

Іграшки для дітей 1-2 років

Сортер. Це будиночки, горщики або коробочки з отворами, через які дитина проштовхує маленькі предмети певної форми. Граючи, він вчиться розрізняти величину і форми предметів.

Вкладиші (стаканчики). Це набір стаканчиків різного розміру, які викладаються в башточку. Перший час дитина буде намагатися вставляти їх силою, не акцентуючи увагу на розмір. Але зовсім скоро малюк навчиться співвідносити величину елемента з його місцем у вежі з вкладишів.

Іграшки для дітей 2-3 років

Ляльки і фігурки. Досить, якщо у дитини буде 2-3 різні ляльки. Це можуть бути ганчіркові або пластикові ляльки і пупси. До них обов’язково необхідні набори лялькового посуду і фруктів-овочів, меблі. Фігурки тварин також повинні бути в» арсеналі ” кожного малюка. Образні іграшки повинні бути простими і відкритими для ігрових дій малюка.

Машинки для перевезення. Дітям дуже подобається перевозити в каталках-машинках різні іграшки. Для цього підійдуть вантажівки з відкритим кузовом. Машинки повинні бути стійкими і не повинні легко перевертатися, коли в них сидить «пасажир».

Книжки-картинки. Дітям дуже подобаються картинки – вони розглядають їх, уважно слухаючи розповіді дорослого. Спочатку малюк просто слухає, потім дізнається і називає окремі зображення.

Іграшки для дітей від 3 до 6 років

У цьому віці потрібно розвивати логічні і розумові здібності, зміцнювати пам’ять. Тому дитині необхідні розвиваючі ігри: магнітні дошки з буквами, складні конструктори, набори навчальних карток, пазли.

Іграшки для дітей 6 років і старше

Актуальні настільні ігри та конструктори, що відповідають віку. А також все для творчості-фарби, фломастери, домашній театр, ляльки, ігри, що готують дітей до школи, набори для шиття.