Для відправляються поїздів слід орієнтуватися на жовте/помаранчеве табло. На ньому вказується маршрут, основні проміжні станції, а також час відправлення і прибуття. Обов’язково звертайте увагу на додаткові поля, а також майте на увазі, що розклад поїздів в Італії у вихідні та святкові дні, як правило, менш інтенсивне.хочу запропонувати залізничні квитки Київ

При відправленні поїзда слід орієнтуватися на жовте або оранжеве табло

Інший спосіб, який більше підійде для тих, хто хоче зорієнтуватися за розкладом поїздів заздалегідь, – перевірити це можна на сайті Select Italy, де зазначений графік руху між найбільш затребуваними серед туристів станціями.

Купуємо квитки на потяги в Італії
Існує безліч способів придбати квитки на потяги в Італії як на самій станції, так і задовго до поїздки:

• В касі на залізничному вокзалі. Для цього Вам буде потрібно вказати касиру напрямок та час відправлення поїзда, кількість квитків і їх клас (primo або secondo).

• В автоматах з продажу квитків, якщо такі є на станції. Ними досить легко користуватися, і вони можуть допомогти уникнути довгих черг в касу.

Купити квитки на поїзди в Італії можна в автоматах

• Через туристичне агентство, якщо таке надає послуги з продажу квитків на потяги. Найчастіше, у вартість купленого таким чином квитка буде закладена додаткова комісія.

• Через спеціалізований сайт Select Italy дуже легко придбати електронний квиток на швидкі поїзди, який відправляється на e-mail. Процес покупки квитка простий і інтуїтивно зрозумілий, тим більше що на порталі є і російськомовна версія. Обираєте дату, час, кількість пасажирів і проплачує картою. Напевно, це найбільш проста і зручна опція для покупок через інтернет і наперед.

Якщо Ви подорожуєте на швидкісних поїздах (Freccia), пам’ятайте, що резервація місць на них обов’язкове. Також зустрічаються звичайні міжміські поїзди, в яких обов’язково необхідно резервувати місце. Квитків, придбаних через Select Italy, це не стосується: вони випускаються вже з зарезервованими місцями в поїзді. Про рідкісних винятках, коли це не так, сервіс повідомляє мандрівників по email.

І ще важливий момент: динаміка ціни квитків на швидких поїздах в Італії дуже нагадує авіакомпанії: чим ближче дата відправлення, тим дорожче обходиться квиток. Піку вартість досягає безпосередньо в день відправлення поїзда. З цієї причини має сенс купувати квитки завчасно – через інтернет.

Перевірити розклад і наявність квитків “””

На італійському ж/д вокзалі
Коли квиток куплений і вже на руках, все готове до того, щоб його закомпостувати (якщо потрібно), і зайняти своє місце в поїзді. На італійському залізничному вокзалі досить легко орієнтуватися, і за логікою він багато в чому нагадує аеропорт. Щоб не збитися з шляху і не зайти у нетрі, пам’ятайте, що «Відправлення» по-італійськи «Partenze», а «Прибуття» – «Arrivi».

На італійському залізничному вокзалі легко орієнтуватися

Поряд з поїздами, як правило, вказується номер платформи («binario» – іт.). Як негласне правило, вважається правильним вже бути на платформі мінімум за 15 хвилин до відправлення поїзда.

Компостування квитків
Якщо у Вас квиток на поїзд локального значення – Regionale – або будь-який інший квиток без зазначення дати, часу і місця, то прямо перед посадкою Вам необхідно закомпостувати. Для цього потрібно відшукати на платформі апарат у вигляді коробки зеленого, білого або жовтого кольору і вставити в нього квиток одним кінцем. Апарат друкує на квитку час і дату компостування і робить його придатним для поїздки.