На пляжах популярного таїландського острівної курорту Пхукет з’явилися спеціальні попередження та пункти надання першої допомоги при нападі отруйних медуз.

Запобіжні заходи виходять від Департаменту морських і прибережних ресурсів Таїланду і прийняті у відповідь на дедалі частіші в останні місяці звернення туристів з серйозними опіками після контактів з цими екзотичними мешканцями морських глибин.

Попереджувальні таблички і знаки, пункти першої медичної допомоги встановлені на десяти пляжі Пхукета, частіше інших відвідуваних туристами: Патонг, Най Харні, Сиринатх Марін Нэйшенал Парк, Карон, Най Янг, Най Тхон, Банг Тао, Сурін, Камала, Ката. Попередження поширюються також через готелі і магазини.

Медичні рекомендації по усуненню наслідків укусів отруйних медуз пропонують, зокрема, використання столового оцту для обробки шкірних покривів навколо обпалених ділянок тіла. Це, на думку тайських медиків, має допомогти нейтралізувати токсини медуз і зняти гострі больові симптоми. Правда, на думку російських фахівців, оцет не можна вважати універсальним засобом у кожному такому випадку: деякі види медуз залишають опіки, при лікуванні опіків, при лікуванні яких він практично марний, а іноді і протипоказаний.

Крім того, за заявою глави Департаменту морських ресурсів Ноппона Срисука, з метою розробки ефективних заходів та запобігання нещасних випадків і важких травм серед туристів фахівцями постійно ведеться спостереження за чисельністю, ареалом і сезонністю поширення популяцій отруйних медуз вздовж протяжної берегової лінії поблизу від всіх популярних пляжів Таїланду. Чиновники Департаменту вважають, що навала медуз скоро повинно припинитися і не викличе зниження потоку туристів.

Корисна інформація про місті Бангкок (пам’ятки, фото, відео).