Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив журналістам, що його відомство рекомендує російським громадянам відвідувати Турецьку Республіку…

За словами глави дипвідомства, ці рекомендації не пов’язані з загибеллю російського військового літака СУ-24, оскільки загроза тероризму на території Туреччини наближається до критичної маси. І ця загроза для росіян в Туреччині не менше, ніж в Єгипті.

Ще до «відмашки» Мзс про припинення з понеділка продажів турів до Туреччини заявив великий туроператор «Наталі-турс», причому це рішення поширюється на представництва фірми, розташовані в Казахстані, Белоруссиии Україні. Керівництво компанії пояснює таке рішення «нестабільною політичною ситуацією» в Туреччині. При цьому «Наталі-турс» запевнила своїх клієнтів в гарантованому виконання всіх своїх зобов’язань.

Що стосується самих російських туристів, у своїх коментарях у соціальних мережах багато з них заявляють, що відмовляються від раніше запланованих поїздок на турецькі курорти. Деякі називають в якості альтернативних місць відпочинку Таїланд, Гоа, але більшість ще не визначилися з вибором. Як написав один з користувачів Твіттера, мав намір зустріти Новий рік в Антальї: «удар вийшов несподіваним, перебуваю якщо не нокауті, то в стані «гроггі». У подібному стані, схоже, знаходиться і Російський союз туроператорів, назвав можливе припинення авіасполучення з Туреччиною «важким ударом по всій туристичної галузі».