Росспоживнагляд оприлюднив на своєму сайті список країн, де найбільш поширений вірус Зіку…

У ньому значиться 62 держави, включаючи Таїланд, В’єтнам, США та Домінікана.

За інформацією відомства, на 10 січня випадки захворювання лихоманкою Зіку з-за місцевої передачі вірусу зафіксовані в 48 державах Американського регіону та ряді країн Тихоокеанського регіону і Південно-Східної Азії.

Всього зафіксовано 536 тис. випадків захворювання лихоманкою Зіку. Як відзначає Росспоживнагляд, також необхідно враховувати, що відомо не про всіх випадках хвороби, тому що вона може протікати безсимптомно.

За інформацією відомства, у 29 державах зі списку уражених спостерігається підвищення народжуваності дітей з патологіями нервової системи, в 21 державі зареєстровано підвищення числа людей з неврологічними розладами, включаючи синдром Гійєна-Барре, які пов’язані з захворюванням лихоманкою Зіку. За час епідемії в Бразилії зафіксовано близько 2,3 тисяч випадків неврологічних порушень і мікроцефалії у новонароджених. Всього в країні виявлено близько 211 тисяч випадків захворювань з підозрою на лихоманку Зіку. Також напружена епідемічна ситуація зберігається в Сальвадорі, Венесуелі, Колумбії, Гондурасі і ряді інших країн регіону.

Хворі вірусом Зіку є в Таїланді, Сінгапурі та В’єтнамі. Зафіксовано більше 7,5 тисяч випадків завезення вірусу Зіку у 62 держави, включаючи 22 європейських країн, Нову Зеландію, США, Китай і Австралію. Також за весь час епідемії випадки передачі вірусу статевим шляхом зафіксовані в 13 країнах. Серед них: Китай, Франція, Італія, Португалія, Великобританія, Аргентина, Чилі, США, Німеччина, Голландія, Іспанія, Канада і Нова Зеландія.

Раніше Росспоживнагляд повідомляв лише про завізних випадків захворювання, більшість туристів привезли його з Домініканської Республіки.

Ростуризм закликав туроператорів і туристичних агентів, які продають тури в країни, де можна заразитися вірусом Зіку, інформувати мандрівників про можливу небезпеку.