Омський Первомайський суд виніс рішення стягнути суму в більш ніж 150 тис. рублів з авиадебошира, з-за якого літака авіаперевізника «Аврора» довелося зробити вимушену посадку в Красноярську…


Повідомлення про покарання бешкетника опубліковано на сайті компанії «Аврора» (дочірнє підприємство групи «Аерофлот»).

Пригода сталася майже рік тому 28 липня 2015 року під час польоту рейсу SU 5691. Пасажир рейсу, якийсь Віталій К., будучи сильно нетверезим, неадекватно себе вів, підвищував голос на членів екіпажу, вимагаючи, щоб ті принесли йому ще випивки, матюкався, задирав інших пасажирів, намагався розв’язати бійку. Потім він спробував пробратися до аварійного виходу з метою відкрити прямо в польоті аварійну двері. Коли один з бортпровідників припинив спробу, бешкетник намагався вдарити члена екіпажу.

В «Аврорі» підкреслюють, що в ході даної ситуації неадекватної пасажиру було винесено попередження в письмовій формі, але він його проігнорував. Коли всі спроби заспокоїти бешкетника не привели до успіху, командир судна прийняв рішення приземлитися в аеропорту Красноярська. Літак успішно сів в аеропорту, де бешкетника передали поліції, яка заарештувала чоловіка на дві доби. У підсумку рейс був затриманий на дві години.

Раніше, 15 лютого пройшли повідомлення про таке рішення суду проти підприємця і блогера Ильгиза Валинурова. Він теж був оштрафований за неадекватну поведінку в польоті під час прямування з Новосибірська в Гонконг 17 грудня минулого року. Валинуров голосно нецензурно висловлювався, приставав з образами до пасажирів, кидався бортовий їжею, ставив підніжки стюардесам. В даному випадку штраф був мінімальним – дві тисячі за дрібне хуліганство.

Нагадаємо, одним з найбільш знаменитих» авиадебоширов на даний момент вважається Сергій Кабалов. У січні 2013 року громадянин РФ Кабалов побився з пасажирами і бортпровідниками, погрожуючи захопити літак. За сукупністю злочинів суд виніс рішення засудити чоловіка до трьох років позбавлення волі. Потім термін скоротили до 1 року 8 місяців, так як Верховний суд визнав, що спроба викрадення не мала місця, і 6 листопада 2014 року Кабалов був звільнений.