Тенденція до втрати турецькими готелями туристів продовжилася і в березні місяці. Готелі змушені спішно знижувати ціни на проживання та додаткові послуги…


Такі дані наводить Асоціація туроператорів Росії (АТОР), посилаючись на інформацію турецьких колег.

Так, наприклад, стамбульські готелі у березні були заповнені туристами трохи більше, ніж наполовину, що на 20% менше минулорічного березневого показника. Якщо брати статистику по всій країні, то заповненість готелів знизилася в березні на 16.5%.

Таке положення речей змушує готельєрів йти на значні поступки, знижуючи вартість розміщення, причому значно. Наприклад, середня ціна номера в Стамбулі впала зі 140 євро до 91.9 євро. Це навіть нижче середньоєвропейської ціни, яка становить 108.1 євро.

За даними готельної асоціації Туреччині, ціни на розміщення в готелях на узбережжі, які традиційно були найбільш високими, поступово наближаються до міських.

Джерело втрат турпотоку простежується серед російських, британських і німецьких відпочиваючих.

Раніше повідомлялося, що з метою підтримки міжнародних операторів Мінтуризму Туреччини продовжило термін дії програми субсидування міжнародних авіарейсів для ряду аеропортів. Паливні субсидії виплачуються авіаперевізникам у розмірі 6 тис. доларів США за кожен рейс. Програма повинна була завершитися в травні, але терміни продовжено до вересня поточного року.

Напередодні також стало відомо, що авіакомпанія Delta Air Lines (США) вирішила припинити польоти з Нью-Йорка до Стамбулу з міркувань безпеки. За даними travelmole.com у компанії теж спостерігається падіння попиту на турецькі авианаправления. Не останню роль у цьому зіграло видане владою США в минулому місяці попередження про небезпеку відвідування публічних місць у турецьких містах Стамбул та Анталья. До попереджувальних американцям приєдналася також іспанська Iberia, скасувавши чотири своїх щотижневих рейсу з Мадрида в Стамбул.

Догляд Delta Air Lines спричинив обвал акцій Turkish Airlines’ майже на 7%, але компанія не стала переглядати плани запуску маршруту зі Стамбула в Атланту 16 травня.