З 14 вересня поточного року у росіян — власників біометричних віз при в’їзді в країни Шенгенського договору в обов’язковому порядку на кордоні будуть перевіряти спеціальним сканером відбитки пальців.

Про введення цієї додаткової процедури повідомив представник служби прикордонного контролю з Південно-Східної Фінляндії на прес-конференції, яка відбулася в Санкт-Петербурзі.

Росіянину, в паспорті якої є біометрична шенгенська віза, належить пройти сканування вказівного пальця правої руки — прикласти палець до зчитує поверхні сканера. Якщо виявиться, що по тим або іншим причинам цю вимогу виконати не представляється можливим, що перетинає кордон потрібно буде слідувати вказівкам прикордонників.

У списку осіб, для яких застосовуються винятки, увійшли члени офіційних делегацій, діти, яким на момент перетину кордону ще не виповнилося 12 років, а також особи, у яких фізично неможливо перевірити зняти відбитки пальців.

Представник служби прикордонного контролю уточнив, що процедура сканування не виключає проведення належного в даному випадку огляду і додаткового співбесіди співробітниками прикордонних служб.

При поверненні на територію Російської Федерації з шенгенських країн така перевірка буде проводитися у разі особливої необхідності, на розсуд контролюючих органів.

Читайте також: Ізраїль: місця, обов’язкові для відвідування