Проти об’єднання «Турпомощь», створеного в листопаді 2012 року, виступив ряд туроператорів, небажаючих вступати в нову асоціацію. Він вимагають від глави Ростуризму провести екстрене зібрання гравців російського турринку з метою обговорення ситуації, що склалася.

Ініціативна група, в яку зараз входить 10 туроператорів, закликала зупинити діяльність «Турпомощь» і вже відправила свої звернення в Ростуризм, Міністерство культури, ФАС і навіть в Держдуму.

Також ініціативна група створила свій сайт www.beztourpom.ru, де вже опублікована інформація, що відображає суть і причини цього протистояння.

Нагадаємо, об’єднання «Турпомощь» було створено «на благо туристам» в травні 2012 року і, згідно продекларированным цілям, має займатися наданням екстреної фінансової допомоги росіянам, що потрапили під час відпочинку за кордоном у різні нештатні ситуації.

Згідно із законом, кожен туроператор зобов’язаний у примусовому порядку вступити в це об’єднання до 5 травня 2013 року і сплатити вступний внесок у 100000 рублів. Але паралельно туроператори також повинні укладати договори зі страховиками про фінансове забезпечення своєї відповідальності перед туристами.

Виходить, платити раніше потрібно було лише страховикам, а тепер ще й Турпомощи, і не зрозуміло як там на практиці будуть витрачатися вносяться туроператорами кошти. Складається враження, що створена ще вона годівниця для нечистих на руку чиновників, адже обсяги кошти по ідеї там будуть не малими.