По-перше, тепер російські туристи можуть перебувати на території України не більше 90 днів. По-друге, росіянам, відправлений в Україну, наполегливо рекомендується мати при собі оформлений поліс медичного страхування з покриттям 30000 євро.

Візовий режим для громадян Росії Україна поки ще не ввела, але жорсткість правил перебування вже починається. Наприклад, з 7 квітня росіяни, які прибувають в країну, мають право залишатися на її території не більше 90 днів. Якщо протягом 6 місяців (рахуючи від дати першого в’їзду, якщо відвідування було багаторазовим) цей термін буде перевищено, Держмитслужба України має право відмовити туристу в перетині кордону, а при виявленні порушників на виїзді до них будуть застосовуватись адміністративні санкції. Саме це було заявлено в повідомленні, опублікованому на офіційному сайті Держприкордонслужби України.

Зроблено це було, як сказано у повідомленні, у відповідь обмеження термінів перебування, введених з 1 січня Росією для українських громадян. Виняток з нових правил лише одне — воно не поширюється на росіян, які прибувають в країну в рамках укладеного в 2011 році «Угоди про порядок перетину російсько-українського державного кордону жителями прикордонних районів».

Також російських туристів чекає ще один неприємний «сюрприз» — пов’язаний з медичним обслуговуванням. На сайті Федерального агентства з туризму РФ опубліковано повідомлення, в якому всім в’їжджають на територію України настійно рекомендується мати при собі оформлений поліс медичного страхування на суму від 30000 євро. Пов’язано це з тим, що безкоштовно медичну допомогу більше росіянам надаватися не буде (навіть швидка невідкладна).

Втім, проблеми можуть виникнути і не тільки у росіян: трохи раніше Україна вже ввела правила про необхідність підтвердження фінансової спроможності для всіх, хто в’їжджає в країну. При відвідуванні в рамках туру таким зізнавався туристичний ваучер, «одинакам» ж ставилося обов’язкова наявність суми в розмірі 20-кратного прожиткового мінімуму на людину.

Однак напливу туристів з боку Росії, за даними «Вісника АТОР», навіть і без цих обмежень не очікувалося. Згідно з опитуванням, проведеним Асоціацією туроператорів Росії, з тих пір як між країнами почалися розбіжності, заявки росіян на відпочинок в Україні перестали надходити. До цього Україна, наприклад, твердо займала третє місце в рейтингу весняних переваг серед держав СНД (особливою популярністю користувалися Київ, Львів та Одеса); тепер це місце займає Білорусь.