Міністерство транспорту РФ має намір зобов’язати центри управління повітряним рухом і авіакомпанії перевіряти екіпаж і диспетчерів на алкоголь та наркотичні речовини до і після перельоту…

Відомство розробило поправки, які необхідно внести у Повітряний кодекс РФ. Уряд розгляне документ вже навесні, а потім передасть до Держдуми.

Нововведення покликані підвищити безпеку авіаперельотів. Планується оглядати льотчиків до і після перельотів, а диспетчерів – до початку робочої зміни і по її закінченні.

Чинний регламент перевірки членів екіпажу пасажирських авіалайнерів і працівників наземних авіаслужби визначено федеральними авіаційними правилами медичного огляду (ФАП-50), прийнятими в 2002 році. Крім того, у авіакомпаній є внутрішні документи, де прописаний порядок нагляду за здоров’ям працівників.

Перед польотом всі пілоти та бортпровідники в обов’язковому порядку проходять медогляд, який включає візуальний огляд, обстеження горла, вимірювання тиску, пульсу і усне опитування на предмет самопочуття. Огляд на встановлення факту вживання алкоголю і наркотичних речовин не входить в перелік обов’язкових заходів і проводиться в окремих випадках.

Тестування членів екіпажу і диспетчерів після польотів законодавчо не регламентовано. Такі обстеження проводять лише при необхідності, як правило, якщо є медичні показання.

У серпні минулого року у командира екіпажу авіалайнера перевізника Ellinair під час польоту стався інсульт. Літак виконував рейс з Міста в Новосибірськ. За 20 хвилин до посадки командиру екіпажу стало погано, він втратив свідомість. Рейс благополучно посадив другий пілот. Прибула бригада лікарів діагностував у командира літака крововилив у мозок.