У поточному році ринок потенційних російських туристів вперше став цільовим для Аджарії. Причиною тому стала ініціатива аджарської сторони щодо проведення активної маркетингової кампанії по популяризації аджарських туристичних напрямків серед росіян.


За словами керівника Департаменту туризму автономної республіки Мамія Бердзениашвили, за результатами останніх трьох років, Аджарію відвідала 431 тис. гостей з РФ. Вони ж стали для регіону найбільш дохідними. Один російський турист витрачає в подорожі по Аджарії в середньому 264 ларі на добу (близько 7790 рублів).

Основні переваги росіян на відпочинок в Аджарії зводяться до экотуризку, пляжів, гастрономічним і винним турам. В цілому для Аджарії Росія –третій за обсягом ринок міжнародних прибуттів.

В 2016 році, говорить Мамія Бердзениашвили, Аджарія планує тісно працювати з російськими туроператорами, забезпечувати їх вичерпною інформацією і надавати організаційну підтримку. «Навесні ми збираємося провести інформаційні тури для Росії, на які будуть запрошені близько 40 великих турфірм. Ми покажемо російським колегам основні туристичні продукти Аджарії, представимо у загальних рисах весь туристичний потенціал регіону. Всі ці заходи буде фінансувати в повному обсязі наш Департамент туризму», – сказав Бердзениашвили.

Голова Департаменту також повідомив, що на сьогоднішній день в республіці функціонують 325 об’єктів розміщення різного типу. У їх числі 13 фешенебельних готелів, десятки готелів середній і низькій цінових категорій, хостели, сімейні готелі, апартаменти. У цьому році планується відкрити ще кілька готелів відомих міжнародних мереж.

Також у поточному році, за словами Бердзениашвили, республіка планує усунути недолік – відсутність готелів з системою «все включено». В цьому напрямку роботи вже ведуться – у Батумі і Гоніо вже будуються комплекси, які будуть підтримувати такий формат.

Що стосується думок російських експертів ринку, вони в більшості вважають, що незважаючи на значну відмінність характеру відпочинку на курортах Кобулеті, Чаква, Батумі від того ж Єгипту або Туреччини, у цьому році на півдні Грузії варто очікувати значного напливу відпочиваючих з Росії.