Обслужити понад 5000 пасажирів і відправити більше 200 рейсів вдалося оновленому калузькому аеропорту в період з середини червня до середини вересня.

Аеропорт «Калуга», нагадуємо, почав обслуговувати пасажирів тільки в червні поточного року. Регіональна повітряна гавань починала свою діяльність з організації внутрішніх рейсів, але вже в серпні «Калугою» був отриманий статус міжнародного аеропорту. Перші міжнародні рейси відправляються з нового аеропорту, були чартерними. А з 4 вересня 2015 року для аеропорту «Калуга» розпочався новий етап. Тут здійснив посадку літак, що здійснював міжнародний рейс – Dassault Falcon 7Х, який прибув у Калугу з Брауншвейга (Німеччина). На його борту прибули члени Ради директорів всесвітньо відомого концерну Volkswagen, які прибули на церемонію відкриття в Калузькій області першого заводу з виробництва автомобільних двигунів.

За досить короткий період своєї діяльності колективу калузького аеропорту, як повідомили в його прес-службі, вдалося досягти високих показників. За словами Салавата Кутушева, генерального директора АКЦІОНЕРНОГО товариства «Міжнародний аеропорт «Калуга», досягнутий рівень пасажиропотоку доводить високу затребуваність аеропорту у жителів регіону та сусідніх областей. Адже ще у 2008 році, до закриття аеропорту «Грабцево», річний пасажиропотік становив лише від 500-2000 людина, в залежності від часу року»

В осяжному майбутньому аеропорт «Калуга» зможе приймати і відправляти внутрішньоросійські рейси на наступних напрямках: Москва, Мінводи, Махачкала, Білгород, Нижній Новгород, Воронеж, Саратов, Тюмень, Самара, Казань, Єкатеринбург та інших. І обслуговувати близько 15 міжнародних рейсів – у Париж, Брауншвейг, Франкфурт-на-Майні, Київ, Мюнхен, Гетеборг, Стокгольм, Брюссель, Ташкент, Мадрид, Дубай, Анталію, Бодрум, Хургада, Шарм-ель-Шейх, Мінськ, Єреван, Душанбе, Бішкек, Астани, Алмати, Ташкент і інші міста.

Планований пасажиропотік до 2020 року повинен досягти 250 тисяч пасажирів, а до 2025 року – близько півмільйона.