Російська авіакомпанія «Добролет» оголосила про тимчасове припинення польотів з 4 серпня 2014р. Такий крок «Доброльоті» мотивують санкціями, введеними Євросоюзом…

За повідомленням ІТАР-ТАСС, з посиланням на прес-службу компанії, деякі європейські контрагенти «Доброльота» надіслали керівництву авіакомпанії повідомлення про відмову у виконанні своїх зобов’язань перед авіаперевізником. Анульовані договору лізингу, страхування і технічного обслуговування повітряних суден, припинено надання аеронавігаційної інформації. Контрагенти пояснюють відмови включенням авіакомпанії «Добролет» санкційний список Євросоюзу. В умовах такого безпрецедентного тиску авіакомпанія була змушена призупинити польоти та продаж квитків.

За роз’ясненнями «Доброльота», анульований договір лізингу авіалайнерів Boeing-737-800, в зв’язку з чим в компанії прийняті екстрені заходи. Пасажирів, які купили квитки на маршрут Москва-Сімферополь-Москва з вильотом до 15 вересня включно, перевезе додатковими рейсами компанія «Оренбурзькі авіалінії» в зазначені у квитках дні та години. Тією ж авіакомпанією будуть перевезені пасажири за маршрутом Москва-Волгоград-Москва, але лише ті, що купили квитки з вильотом не пізніше 20 серпня. По інших маршрутах рейси тимчасово відміняються, вартість авіаквитків буде повністю повернена пасажирам.

Авіакомпанія «Добролет» була створена як лоукостер, тобто пропонує перельоти за низькими цінами, в жовтні минулого року в якості дочірнього підприємства «Аерофлоту». Сертифікат отримала в травні поточного року, тоді ж почала регулярні польоти по ключовому напрямку – на Сімферополь. Кілька тисяч квитків було продано в перші ж години після початку продажу 27 травня. До цього часу літаки «Доброльота», крім кримського напрямку, виконували рейси в Єкатеринбург, Волгоград, Сургут, Казані, Самари, Уфи і Перм.

У санкційний список Євросоюзу авіакомпанія «Добролет» була включена в кінці липня поточного року авіаперевізник, який здійснює рейси в Крим. В Європейському союзі, як і раніше, вважають Автономну Республіку Крим територією України. Одночасно з «Добролетом» під дію санкцій потрапили й інші російські компанії – Російський національний комерційний банк і завод ППО «Алмаз-Антей».