«Аерофлот» програв судовий розгляд з Федеральної антимонопольної служби, що стосується питань формування цін на авіаквитки…

Навесні 2014 року ФАС висунула вимогу до національного російського авіаперевізника про зниження вартості авіаквитків в тих випадках, коли є недозавантаження рейсу, а дата вильоту наближається. Аерофлот з подібними заходами не погодився, вважаючи, що це призведе до великих збитків.

З-за високих цін на авіаквитки по Росії і численних скарг пасажирів, антимонопольне відомство ще 2 квітня надіслало попередження з питань ціноутворення найбільшим авіакомпаніям, в число яких увійшли «Трансаеро», «Сибір» і «Аерофлот». Монополістів, домінуючих на російському ринку авіаперевезень, зобов’язали удосконалити систему ціноутворення до 15 травня 2014 року.

«Аерофлот» почав судовий розгляд. На думку керівництва компанії, вимога, висунута ФАС, виходить за межі повноважень відомства. Судовий розгляд призвело до перенесення терміну набрання чинності розпорядження антимонопольного відомства.

Суд прийшов до висновку, що ФАС не перевищував повноважень. Також в суді не прийняли довід авіаперевізника про те, що схема ціноутворення була невірно зрозуміла співробітниками антимонопольного відомства.

Проте поки не ясно, чи почне авіакомпанія виконувати розпорядження ФАС, спираючись на рішення Арбітражного суду Москви, чи буде судитися далі.