Мешканка Москви, яка відпочивала в Домінікані і заразившаяся там вірусом лихоманки Зіку, виписана з лікарні і вирушила додому, повідомляє агентство Інтерфакс.

Фахівці Росспоживнагляду повідомили, що вірус у туристки був виявлений в аеропорту Домодєдово з допомогою російської тест-системи, але оскільки вона поки проходить реєстрацію, паралельно була задіяна і західна тест-система. Результати обох тестів ідентичні. Про нові випадки зараження росіян вірусом Зіку фахівців Росспоживнагляду не відомо.

Станом на 15 лютого в авіаційних і морських пунктах пропуску, що обслуговують рейси з країн Південної та Центральної Америки, Південно-Східної Азії, Карибського басейну, Бразилії, Африки та Океанії було досмотрено та протестовано більше 50 тисяч осіб. Крім того, з початку 2016 року ведеться моніторинг серед осіб, які прибувають з країн і регіонів, неблагополучних по лихоманці Зіку та іншим трансмісивним лихорадкам.

За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, понад півмільйона хворих лихоманкою Зіку були госпіталізовані в 18 штатах Бразилії. Окремі випадки захворювання фіксувалися в інших південноамериканських країнах, в деяких країнах Тихоокеанського регіону. У США і Європі зареєстровано кілька «привізних», як і в Росії, випадків зараження.