Корейська пором «Sewol», на борту якого було понад 320 школярів, перекинувся і затонув в 20 км від острова Byeongpoong в Східно-Китайському морі. На даний момент врятована лише мала частина пасажирів, доля понад 300 осіб поки залишається невідомою.

Сьогодні вранці в 20 км від острова Byeongpoong (Східно-Китайське море) після зіткнення (імовірно — з підводною скелею) затонув пором «Sewol» , що здійснював рейс за маршрутом Інчхон – Чечжу. Сигнал лиха був поданий в 08.58 за місцевим часом, а до 11.00 судно практично все зникло під водою.

На борту перебувало 150 автомобілів і понад 477 осіб (точна кількість пасажирів ще не відомо), з яких 324 — це учні школи міста Ансон, що відправилися в традиційне «випускна подорож».

На даний момент врятовано, 179 чоловік, загинуло дев’ять осіб, доля інших пасажирів залишається невідомою.

Врятуватися вдалося в основному тим, хто встиг покинути пором, стрибнувши в море і діставшись до судів, що знаходилися поблизу від місця аварії. Але рятувальники побоюються, що багатьох могло віднести й у відкрите море, так як ці місця славляться сильними течіями.

Між тим температура води не перевищує 12-13°С, при якій людина може протриматися не більше двох годин. Є також надія, що частина пасажирів досі знаходиться всередині перекинувся судна. Водолази намагаються до них дістатися, але їм заважають вже згадані сильні течії і погана видимість. У рятувальній операції на даний момент беруть участь кілька десятків суден і близько 20 вертольотів.

Причина аварії поки не встановлена. Єдине, що поки вдалося встановити зі слів врятованих пасажирів і членів команди, це те, що передував катастрофі сильний удар, після якого судно почало різко кренитися. Капітан, мабуть, намагався досягти мілководдя і звелів усім залишатися на борту, але коли крен досяг критичної позначки, дав команду терміново покинути судно.

Врятованих розміщують у спеціальному центрі на острові Чеджудо, куди незабаром будуть доставлені та батьки школярів. Поки ж вони зібралися на подвір’ї школи, де обговорюють отримані звістки про ситуації і чекають автобусів.

За відомостями, отриманими з російського консульства в Пусані, серед пасажирів порома був один 16-річний росіянин.