Новий дочірній дискаунтер “Аерофлоту», бюджетна авіакомпанія “Перемога” збільшила мінімальні тарифи практично на всіх своїх маршрутах…Відповідно до рекламних банерів на сайті перевізника, квитки в Пермі, Самари, Тюмень, Волгоград і Єкатеринбург можна купити за 999 рублів, без урахування зборів. Але на практиці, в результаті підвищення рейси з Москви до Пермі подорожчали відразу на 1500 рублів і стоять тепер, з усіма зборами, 2939 рублів. На 1000 рублів піднялася мінімальна ціна авіаперельотів з Москви в Самару (2451 рубль), в Тюмень (2453 рубля), Волгоград (2450 рублів), Єкатеринбург (2461 рубль).

У зазначені ціни квитків не входять вартість провезення багажу (від 499 до 999 рублів в одну сторону), вибору місця, сервісні збори, харчування під час польоту і деякі інші послуги. У результаті складається парадоксальна ситуація: летіти в перераховані вище міста і назад у Москву пасажирам вигідніше літаками інших авіакомпаній, у тому числі материнським «Аерофлотом», ніж його бюджетної «дочкою» – дискаунтером «Перемога».

Експерти відзначають ще одну особливість у ціновій політиці «Перемоги» – при оформленні квитків їх вартість перевізник за замовчуванням включає вартість «мінімального варіанти» (15 кілограмів) багажу, правда, пасажир, якщо здогадається, може від неї відмовитися або вибрати інший варіант, наприклад, 18 кілограмів. Така практика, коли у вартість білета включається обов’язкова послуга, заборонена в США, країнах Євросоюзу, інших країнах і, мабуть, має привернути увагу російських регуляторів авіаперевезень.

І ще одне дивне нововведення від «Перемоги», помічене експертами: вартість місця в літаках авіакомпанії залежить не тільки від способу бронювання та розташування, але і від часу вильоту. Пасажирам, що вилітають рано вранці або вночі, при виборі місця надаються знижки. «Денний» вибір крісел у трьох перших рядах і трьох останніх рядах салону обійдеться в солідну суму 999 рублів, в інших рядах і в інший час доби – від 199 до 799 рублів. На якій підставі – незрозуміло, оскільки доставка пасажирів в термінал проводиться автобусом і ніякої переваги розташування «попереду» або «ззаду» не дає, а саме нововведення не має аналогів у світовій практиці.

Нагадуємо: лоукостер (бюджетний перевізник) “Перемога” повинен замінити закритий з-за санкцій “Добролет”. Як обіцяє “Аерофлот”, до 2018 року загальний флот “Перемоги” повинен скласти приблизно 40 літаків. Плануються пасажирські перевезення по більш ніж 45 напрямами, в тому числі міжнародним.